This text will be replaced

Jak naladit programy

V této sekci najdete návod jak naladit programy paketu CS LINK z družice ASTRA 23,5˚ východně. Mimo těchto programů si můžete také naladit desítky nekódovaných programů i z jiných družic a v kombinaci s ASTRA 19.2 dokonce stovky programů. Seznam nekódovaných programů a parametry pro jejich naladění najdete na www.parabola.cz.
 

Mapy pokrytí signálem z ASTRY 3A a ASTRY 1G na pozici 23,5˚ východně

mapa pokrytí mapa pokrytí
 Na obrázku je mapa pokrytí signálem družice ASTRA 3A.  Na obrázku je mapa pokrytí signálem družice ASTRA 1G.

Nastavení parabolické antény

Anténa může být nainstalována v zahradě, na střeše, balkónu nebo na stěně či zdi – prakticky všude. Podmínkou je, aby fyzické překážky (vysoké stromy, budovy apod.) nestínily družici. Anténu je potřeba nasměrovat na pozici družice ASTRA 23,5˚ východně. Zjednodušeně lze říci, že parabolická anténa by se měla nejprve nastavit na jih (což je pozice ASTRY na 19,2˚ východně) a potom natočit mírně na východ na pozici 23,5˚ východně. Interaktivní návod jak nastavit parabolickou anténu najdete zde. http://www.ses-astra.com/consumer/cz/how-to-receive-astra/installation-assistent/index.php

Závěrem

Instalace antény a nastavení satelitního přijímače není jednoduché jak se na první pohled může zdát. V mnohých případech budete potřebovat radu profesionála. Doporučujeme Vám využít služeb naší specializované montážní firmy.

 

V případě zájmu volejte 776-206200 a my Vám obratem zavoláme na vlastní náklady.

 

Montáž a přesné zaměření satelitních parabol profesionálním satelitním měřícím přístrojem.
Provádíme montáže a přesné zaměření satelitních parabol pomocí profesionálního měřícího zařízení od firmy Openbox.

Satelitní komplety zakoupené u nás montujeme běžně do 3 pracovních dnů. U těchto komponentů zaručujeme kvalitní funkčnost, dlouhou životnost a kompletní servis. Pouze kvalitně a pevně namontovaná parabola na zeď nebo stožár zaručí že v dešti, sněhu nebo silném větru nebude obraz vypadávat či kostičkovat. Je také samozřejmostí že za svou práci ručíme a v případě jakékoliv poruchy ji v co nejkratším čase odstraníme. V případě příjmu více než jedné družice je kvalitní nastavení prvků paraboly bez měřícího přístroje nemožné.

Co vědět před koupí satelitu
Pro začátek pro Vás máme jednu radu:

!!! POZOR na tzv. AKCE !!!

... vyvarujte se největší chyby, které se můžete dopustit na Vaší cestě k satelitnímu příjmu. Přečtěte si následující řádky a zkuste je přijmout jako dobře míněnou rady. Někteří lidé podlehnou dojmu, že tím nejlepším způsobem, jak si pořídit satelitní komplet, je koupit ho v "akci" v některém ze supermarketů a případně si ho i vlastnoručně nainstalovat. Po zkušenostech se zákazníky jsme asi jediná firma na okrese, která montuje satelitní komplety jinde zakoupené.

...ALE !!!!

1. Parametry příjmu různých programů z různých družic se mohou lišit a tak se Vám může snadno stát, že Vámi "výhodně" zakoupené zařízení nebude schopno přijímat právě ten kanál, který nejvíce potřebujete!!!
2. Na trhu určitě narazíte na zařízení mnoha značek, ale ne každý výrobce Vám za Vaše peníze nabídne dobře ovladatelné a hlavně kvalitní zařízení.
3. Zdánlivě nižší pořizovací cena v supermarketu nezahrnuje montáž zařízení, takže skutečné náklady na pořízení a následnou instalaci jsou ve většině případů mnohem vyšší, než když si zařízení zakoupíte přímo u firmy, která Vám ho bude instalovat.
4. Správná montáž je nejdůležitější podmínkou správné funkčnosti Vašeho satelitního kompletu. V případě jakýchkoliv potíží riskujete všem dobře známý začarovaný kruh, kdy Vám instalátor tvrdí, že příčina problémů je ve Vámi někde jinde zakoupeném zařízení, a ten kdo Vám zařízení prodal tvrdí, že problém je v nesprávně provedené montáži. Zakoupením zařízení společně s jeho namontováním jednou a tou samou firmou máte jistotu stoprocentní záruky odpovědnosti dodavatele za funkčnost celého kompletu a vždy víte, na koho se máte obrátit v případě jakýchkoliv potíží se sledováním svých oblíbených programů.Nabízíme montáže, prodej a poradenství v oblasti digitální televize. Stačí prozvonit na +420-776-206200 a na vlastní náklady Vám zavoláme!

 

 

Pomůcky:
Přehled digitálních TV programů
Nasměrování paraboly v mapě
Satelitní frekvence - přímé odkazy na LyngSat.com Pomůcka pro ladění SAT.
Přehled článků k digitální TV v našem archivu
Nové transpodéry

satellites.xml generator
.